[RAP-BB-230-14-201U]
RAM 14" Long Extension Pole with 2 1" Diameter Ball Ends, and Double Socket Arm The RAP-BB-230-14-201U consists of a SHORT extension pole with (2 qty) 1" diameter ball ends and double socket arm. Dimensions: Overall Length (Arm Socket to Ball End): 14" Pole Length (Ball End to Ball End): 12.75" Features: 1. Extension poles are buoyant, will float if dropped in the water 2. All components are... Read More
In stock
SKU
WTR-48175
truck
*Free Shipping
shield-check
Secure Pay
headphones
Expert Advice
RAM 14" Long Extension Pole with 2 1" Diameter Ball Ends, and Double Socket Arm
The RAP-BB-230-14-201U consists of a SHORT extension pole with (2 qty) 1" diameter ball ends and double socket arm.
Dimensions:
Overall Length (Arm Socket to Ball End): 14"
Pole Length (Ball End to Ball End): 12.75"
Features:
    1. Extension poles are buoyant, will float if dropped in the water
    6. Lifetime warranty
    7. Made in USA
Material:
High Strength Composite
Ball Size:
1" Rubber Ball "B" Size